Gitar derslerine 7 yaşından itibaren üst yaş sınırı olmaksızın başlanabilir.

Çok köklü bir geçmişe sahip klasik gitar İspanyol gitar yapımcısı Antonio Torres’in 1850 li yıllarda gitar yapımda çığır açan yenilikleri sayesinde günümüzdeki şeklini almıştır.

Andreas Segovia’nın tınısal arayışları neticesinde ilk kez naylon tel kullanması ve klasik gitarı konser salonlarında seslendirmesi bu enstrümana saygınlık kazandırarak popüler hale getirmiştir.

Klasik gitar, müziğin tüm türlerini icra edebileceğiniz çok yönlü bir enstrümandır. Klasik gitarın en önemli özellikleri eşlik enstrümanı olmasının yanısıra çok sesli müziği de kendi başına icra edebilmesidir.

Klasik gitar öğrenimi birçok açıdan kolaydır. Perdeli bir enstrüman olması nedeniyle öğrenimine yeni başlayan öğrencilerin sesleri tanımaları ve klavye üzerinde rahatlıkla bulabilmesi mümkündür.

Enstrümanın üzerinde bulunan altı adet telin (mi, la, re, sol, si, mi) alt üç teli naylon, üst üç teli demir telden oluşmaktadır. Naylon teller ile çalıştığı eserin solosunu veya melodisini çalarken, demir teller ile bas sesleri çalarak çok sesli müziği icra edebilir.

Gitar derslerinde öğrencilerimiz teknik yeterlilik, notasyon, şifre, tab okumanın yanı sıra doğaçlama ve repertuar konularında yetkinlik kazanırlar. 

Gitar dersleri bireysel yapılır.

Ders süresi 50 dakikadır.

Akademimiz MEB onaylı katılım belgesi ve sertifika vermeye yetkilidir.